Uşak Belediyesi ve İŞ-KUR Ortaklığında Yürütülen Dokur Evi’nde Kursa Katılanlar Törenle Sertifikalarını Aldı!

Uşak Belediyesi ve İŞ-KUR Ortaklığında Yürütülen Dokur Evi’nde Kursa Katılanlar Törenle Sertifikalarını Aldı!
Dokur Evi’nde Çalışmalar Devam Ediyor!22.07.2015 17:42
Uşak Belediyesi ve İŞ-KUR ortaklığında yürütülen halı dokuma kursu sona erdi. Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, Uşak halılarının yeni nesle sevdirilmesi için çalışmaların olumlu sürdüğünü aktardı.
Uşak Belediyesi kentin kültürel ve marka değeri olan Uşak halılarının hak ettiği yerde olması için projelerine ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Dokur Evi’nde halılar ile ilgili olumlu çalışmalar sürüyor. Halıların eskiden olduğu gibi dünya markası olması için yapılan tanıtım atağı meyvelerini vermekle beraber, yeni neslin unutmaması ve artan talebe cevap verebilmek adına halılar ile ilgili istihdam garantili kurslar da önemseniyor.

Bu kapsamda açılan kurslardan birisi daha sona erdi. Dokur Evi’nde Nisan ayında açılan kursa katılanlar törenle sertifikalarını aldı. 488 saat eğitime katılan 20 kursiyerden 17’si eğitimlerini tamamlarken 4’ü de kurstan sonra Dokur Evi’nde halı dokumacılığına başladı.

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, “Kurslarımızın birçok yönden halılarımız ve ilimiz için katkısı olacak” dedi. Uşak halıları için Belediye olarak hummalı bir çalışma içinde olduklarına değinen Korkmaz, “İlimizin marka değerlerinden birisi olan halılarımızın tıpkı yüzyıllar öncesinde olduğu gibi hayat bulması ve şöhretine kavuşmasını istiyoruz. Bunun kurumsal bir çalışmanın yanında, kentin değerine sahip çıkmasıyla mümkün olacağına inanıyoruz. Görevde olduğumuz kısa sürede halı konusunda çizdiğimiz yolda başarılı bir şekilde ilerledik. Bu konuda yaşanan talep patlaması bu işin meyvesi oldu. Biz bu talebe yetişebilmek ve kentte daha çok kişinin halıcılığı öğrenmesi için kurslar açıyoruz” şeklinde konuştu.
Uşak Belediyesi’nin halı konusunda kazanımlar sağlamak için  projelerinin hazır olduğuna dikkat çeken Korkmaz,”Kentin alt yapı ve üst yapısıyla örnek olmasının yanında marka değerleri ile tanıtımının sağlanması şarttır. Bizim de bu konuda en büyük referanslarımızdan birisi halıdır. Nasıl ki iller kendilerine has olan değerleriyle anılarak tanıtımlarına olumlu katkı sağlıyorsa, biz de bunu halımız ile başaracağız. İlimizde de her eve halılarımızın girmesi için projelerimize hız vereceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler: Uşak Belediyesi ve İŞ-KUR Ortaklığında Yürütülen Dokur Evi’nde Kursa Katılanlar Törenle Sertifikalarını Aldı - Dokur Evi’nde Çalışmalar Devam Ediyor - uşak dokur evi - uşak halıları - uşak halısı

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
sanalbasin.com üyesidir