Uşak'ta Okullar Tatil Edildi

Uşak'ta Okullar Tatil Edildi
Uşak'ta Okullar Tatil Edildi21.01.2016 00:03

Uşak ta akşam saatlerinde itibaren etkili olmaya başlayan  ve bazı bölgelerde ulaşımın aksamasına neden olan yoğun kar yağışı sebebiyle okullar tatil edildi. Uşak Valisi Ahmet Okur twitter hesabından okulların bir gün tatil edildiğini duyurdu.
 
Vali Ahmet Okur twitter hesabında yaptığı açıklamada şunu söyledi

"Yoğun kar yağışı ve taşımalı eğitimde muhtemel riskler değerlendirilerek ilimizde eğitime bir gün ara verilmiştir" dediAyrıca Uşak Valiliği internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle;

Uşak Meteoroloji Müdürlüğü’nün Hava Tahmin Raporlarında bildirilen mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler değerlendirildiğinde, öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için;

İlimiz Merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel rehabilitasyon merkezleri, öğrenci etüt merkezleri ile diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlara ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının 21.01.2016 tarihinde 1 (Bir) gün süreyle tatil edilmesine karar verilmiştir.

Ayrıca; Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri 21.01.2016 tarihinde 1 (Bir) gün süreyle idari izinli sayılacaklardır.

Yoğun kar yağışı, soğuk hava ve buzlanmaya karşı tüm vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Etiketler: Uşak'ta Okullar Tatil Edildi

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
sanalbasin.com üyesidir