BAŞKAN ÇAKIN UŞAKLI HALK OZANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN ÇAKIN UŞAKLI HALK OZANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
Kültürel değerlerine sahip çıkan ve bu doğrultuda organizasyonlar yapan Uşak Belediyesi Uşaklı Halk Ozanlarını unutmadı.07.02.2020 12:28

ÇAKIN; OZANLARIMIZ YAŞAYAN İNSAN HAZİNELERİMİZDİR

Yerel sanatçılar; Mustafa Çobanoğlu, Şaban Er, Mehmet Karadedeli, Garip Ali, Âşık Tolgacan, Mehmet Gündüz, Muhammed Parlak, Mustafa Dalkıran gibi isimlerin katıldığı buluşma bir konuşma yapan Başkan Çakın; ‘’Kent Ozanları Projesi; Âşıklar Diyarı olarak adlandırılan ilimizin ozan, halk ozanı, âşık, mahalli sanatçı veya derlemeci olarak çeşitli adlandırmalarla anılan, il halk kültürümüze ve yerel halk müziğimize müzik icracısı olarak yıllardır hizmette bulunan siz değerli sanatçılarımızla bir araya gelmek istediğimiz bir kültür projesidir. Bu kapsamda sanıyorum Belediye Başkanlığı ve yönetimi olarak kentimizin ozanlarıyla ilk defa bir araya gelmiş olacağız.

Köklü bir geçmiş ve sayısız icra biçimleriyle kültürel belleğin, çeşitliliğin ve zenginliğin önemli birer temsilcisi olan sizler bizler için aynı zamanda ilimiz tarihinin Somut Olmayan Kültürel Mirasının birer temsilcilerisiniz. Belediye olarak şehrimizin ‘Yaşayan İnsan Hazineleri’ olarak sizlere büyük bir önem ve değer addettiğimizi bilmenizi isteriz.


Etiketler: AŞIKLAR DİYARI UŞAK’A YAKIŞAN BULUŞMA

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
sanalbasin.com üyesidir