HAYDAR BAŞ: ÖĞRETMEN MİLLETİN HER ŞEYİDİR!!!

HAYDAR BAŞ: ÖĞRETMEN MİLLETİN HER ŞEYİDİR!!!
Prof Dr Haydar Baş'tan Öğretmenler Günü Mesajı...25.11.2017 00:00

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, kendisinin de uzun yıllar öğretmenlik yaptığını ifade ederek, “7 yıldan fazla bir süre lise ve İmam Hatip Okullarında görev yaptım. 13 seneyi aşkın da Bakü Devlet Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak, şarkiyat profesörü sıfatı ile vazife yaptım” dedi. 

“Öğretmenin kazancı insandır” diyen Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle devam etti: “Öğretmenlerin kazancı insandır. Her meslek sahibi servet kazanır, para kazanır ama öğretmen insan kazanır. Kazandığı insanlar milletinin yönetimine, hukukuna yani adaletine, ziraatine, mühendisliğine, sağlık hizmetlerine kısaca toplumda ne kadar kurum ve kuruluş var bütün bunlara insan yetiştirir. 

Öğretmen toplumun her şeyi hatta milletin her şeyidir. Güçlü bir milletin var olabilmesi ancak sağlam bir eğitim ve öğretim kadrosuyla mümkün olabilir. Milletler üzerinde, insanlar üzerinde bu derece etkisi olan öğretmenlerimizin bu özel gününü can u gönülden tebrik ediyorum." dedi.

Ahmet KOZAK BTP Ege Basın ve Propaganda Başkanı


Etiketler: Haydar Baş

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUMLAR (1)

H.İBRAHİM ÇAKIN Haydar Baş mutlaka takip edilmeli. Öğretmenler sizin kıymetinizi ancak Haydar Baş anlar bunu bilin derim..29.11.2017 22:23

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
sanalbasin.com üyesidir