Gebelik

Gebelik
Gebelik durumu kadınlara özel durumlardan olan regl döneminin gecikmesi sonucu anlaşılmaktadır. 27.02.2017 15:59
rnrn

Gebelik durumu kadınlara özelrndurumlardan olan regl döneminin gecikmesi sonucu anlaşılmaktadır. Gebelikrndöneminde anne ve bebeğin sağlığı için beslenmeye dikkat edilmesirngerekmektedir. Gebelik durumunun anlaşılması için ilk olarak evde kolay gebelikrntestinin yapılması gerekmektedir. Yumurtlama döneminde cinselrnilişkinin olması gebelik durumunun kolay bir şekilde gerçekleşmesi için oldukçarnönemlidir. Gebe olan bayanın beslenmesine dikkat etmesi gerektiği gibirnhareketlerine de dikkat etmesi gerekmektedir.

rnrn

Hamilelikte Anne Hareketleri NasılrnOlmalıdır?

rnrn

Hamilelik süresinde anne adayırnhareketlerini çok yavaş şekilde yapmalıdır olası olumsuz durumlarda da düşükrntehlikesi meydana gelmektedir. Bebeğin sağlıklı gelişimi için anne sağlıklı birrnşekilde doğum yapabilmek için uzmanlar tarafından gösterilen spor hareketlerinirnyapmak gebelik döneminde hemrnanne adayı hem de bebek için oldukça önemli konudur.

rnrn

Gebelikte Beslenme

rnrn

Gebelikte anne sağlığı ve bebeğinrngelişimini düzgün bir şekilde tamamlaması için beslenme oldukça önemlidir.rnBebeğin iyi bir şekilde gelişmesi için protein içerikli besinlerin gebelikrndöneminde tüketilmesi önemlidir. Sitemize www.gebe.com adresine girerek kolay birrnşekilde ulaşabilirsiniz.

rnrn
Etiketler: Gebelik

Diğer KADIN AİLE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
sanalbasin.com üyesidir