Karbonhidrat Tozunun Yararları Nelerdir?

Karbonhidrat Tozunun Yararları Nelerdir?
Karbonhidrat Tozunun Yararları Nelerdir?29.11.2015 23:00

İnsan bedeni günlük yaşam içinde gereken tüm görevlerini yerine getirmek için enerjiye ihtiyaç duyar. Bu enerji ihtiyacını ise karbonhidrat ağırlıklı beslenme ile sağlar. Sporcular için ise günlük besleneme ile alınabilecek olan değerler oldukça azdır. Bu sebep ile sporcuların günlük enerji tüketimi için gerekli olan yeterliliğe karbonhidrat tozu ile kavuşur.

Karbonhidrat kilo aldırma özelliği ile bilinir. Sporcuların yanı sıra kilo almayı arzulayanlarında tüketebileceği karbonhidrat tozu kullanımına dikkat edilmesi gereken gıda takviyesidir. Her şeyde olduğu gibi aşırı karbonhidrat yüklemesi de bünyeye zarar verebilir. Fakat belirlenen ölçülerde kullanımında hiç biryan etkisi ve zararı yoktur.

Neden Sporcular Kullanır?

Spor aktivitesi ile uğraşan kişiler günlük besinlerden elde edemeyeceği kadar bir enerji harcarlar. Bu enerjiyi geri kazanabilmek ve fiziksel aktiviteleri daha rahat yapabilmek için enerji ihtiyacının karşılanması gerekir. Bu sebep ile fiziksel aktivite öncesi veya sonrası tüketebilirler.

Nereden Satın Alabilirim?

Sporcu besinlerinin bilinen adresi olan GNC Live Well sizlere özel olarak hazırladığı kategorilerinde bu ürünlere de yer açtı. Kredi kartına nakit ya da taksit ile satın alabileceğiniz ürünlerinizin bedelini dilerseniz kapıda da yapabilirsiniz.Ürünler ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek ve içeriklerini görmek için http://www.gnc.com.tr/sporcu-barlari adresini tıklayabilirsiniz. Kullanmadığınız ürünleri on beş gün içinde iade etmek imkanınızın da yer aldığı adreste ürünler hızlı teslimat ile size gönderilir.


Etiketler: Karbonhidrat Tozunun Yararları Nelerdir?

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
sanalbasin.com üyesidir