45 gündür kayıp olan yaşlı kadın gölette aranıyor

45 gündür kayıp olan yaşlı kadın gölette aranıyor
45 gündür kayıp olan yaşlı kadın gölette aranıyor 13.02.2014 14:31
Uşak'ın Banaz İlçesi'ne bağlı Susuz Köyü'nde yalnız yaşayan ve 45 gün önce ortadan kaybolan 83 yaşındaki Hacer Cengiz için köy sınırları içerisinde bulunan  Kocaköprü Balık  Göleti'nde arama çalışması başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre 30 Aralık 2013 tarihinden bu yana kayıp olan 8 yaşındaki Hacer Cengiz’in 20 yıl önce eşini kaybettiği ve tek çocuğuyla da uzun yıllardır görüşmediği öğrenildi.
Yaşlı kadının ortalıklarda görünmemesi üzerine merak eden Susuz Köyü muhtarı Ateş Kantaroğlu, 8 gün sonra yaşlı kadının evine gitti. Ancak, kapısı açık olan evde yaşlı kadının bulunamaması üzerine Muhtar Kantaroğlu, jandarmaya bilgi verdi. Jandarma ve köylülerin 45 gündür tüm  aramalarına rağmen Hacer Cengiz'den haber alınamadı.

Jandarma yapılan değerlendirmeler sonrasında 83 yaşındaki yaşlı kadının öldürülüp köy yakınındaki gölete atılmış olma  ihtimaline karşı Uşak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinden yardım istedi. 3'ü dalgıç 10 kişilik AFAD ekibi, bugün saat 10.00 sıralarında, Kocaköprü Balık Göleti'nde kayıp kadın için arama çalışması başlattı. Sonar cihazılı takılı botla gölette dip taraması yapılırken bir yandan da botun giremediği kıyı kesimlerinde dalgıçlarla aramaların sürdürüyor.

Konu hakkında bilgi veren Susuz Köyü Muhtarı Ateş Kantaroğlu “köyümüz halkından Hacer Cengiz isimli bir bayan vatandaşımızın 83 yaşında kaybolması için buradayız.  Jandarmamız valiliğimiz ve kaymakamlığımızın aracılığı ile burada 45 gündür bir  arama yapılıyor. Dünde  bir ihbar geliyor. Hacer teyzenin göle atıldığına dair. İşte bu konuda bizde gerekli müracaatlarımızı yaptık. İnşallah 45 gündür kayıp olan teyze, köylüde Banaz’daki herkes de rahatsız oldu süreç uzadı.inşallah burada değildir umudumuz sağ salim bulunur. Yinede buradan sonuç alınıp diğer gelişmeleri takip edeceğiz” dedi.    


Etiketler: Uşak'ta -45 -gündür -kayıp - olan - yaşlı -kadın -gölette -aranıyor

Diğer UŞAK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
sanalbasin.com üyesidir