Uşak’a TÜMSİAD ve KOSGEP protokol imzaladı

Uşak’a TÜMSİAD ve KOSGEP protokol imzaladı
Uşak’a TÜMSİAD ve KOSGEP protokol imzaladı13.04.2013 17:27

Uşak’ta şube açan KOSGEB, kentte yeni iş sahalarının açılmasına öncü oluyor. Bu yıl 9’uncu protokolünü Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Uşak Şubesi ile imzalayan KOSGEB, geçtiğimiz yıl 1 milyon 300 bin TL destek sağladı. Geçtiğimiz yıl 850 kişinin katıldığı eğitimlerin sonunda 732 genç girişimci, KOSGEB’den destek almaya hak kazandı. Destek alan girişimcilerin yarısının kadın olması dikkat çekti.

 

Uşak’ta bir yıl önce faaliyete geçen KOSGEB, yeni bir işyeri açan girişimcilere, 2 ila 10 kişi arasında istihdam sağladı. TÜMSİAD ile imzalanan protokol töreninde konuşan KOSGEB Uşak İl Hizmet Merkezi Müdürü Dr.Özgür Armaneri, ekonominin gelişmesi için girişimcileri desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Armaneri, şu ana kadar bin 100 kişinin kurslara katıldığını ve sertifika aldığını belirterek, “Sadece geçtiğimiz yıl 850 girişimciye kurs verdik. 2013 dönemini de eklediğimiz zaman bin 100 kişiye kadar çıktık. Bu yılsonuna kadar hedefimizi büyük tuttuk ve bin 500 yeni girişimciye kurs vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

 
Tutarlı olan her projeye destek veriyoruz


Hazırlanan projelere destek verdiklerini kaydeden Armaneri, şöyle devam etti: “Bize gelen projelerin uygulanabilirliğini inceliyoruz. Projelerin istihdama ve üretime katkısı varsa destekliyoruz. Fakat çalışma ekonomiye yeni bir değer sağlamayacaksa destek çıkılmıyor. KOSGEB olarak kentte istihdamın ve üretimin artması için desteklerimiz sürüyor. Özellikle bayan girişimcilerin yoğun ilgisi var. Bu nedenle de ayrıca memnuniyet duyuyoruz”.


TÜMSİAD yeni kurslar açacak


İmzalanan protokolle 30 kişilik bir gruba girişimcilik eğitimi verileceğini belirten TÜMSİAD Başkanı Muhterem Balta, “Kurum olarak kent ekonomisi için elimizden geleni yapıyoruz. Kentte yeni girişimcilerin olması, istihdam ve ihracatın artması bizim en büyük hedefimiz. Eğitimler sayesinde daha huzurlu ve refah içinde bir toplum oluşacağını biliyoruz” diye konuştu. 

 

 


Etiketler: uşak -tümsiad -kosgeb -protokol

Diğer UŞAK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
sanalbasin.com üyesidir