``ÜLKEM KAN AĞLIYOR``

``ÜLKEM KAN AĞLIYOR``
Günlerdir Şehit haberleri yüreğimizi dağlıyor. Kolay mı bir evladın yetişmesi ? Küçücükten kocaman olması. Evlat bu yaaaa tarifi var mı ? 
Acısına kelimeler yeter mi bu acıya. Analar, babalar, eşler ve geride kalan çocuklar hangimiz anlayabilir onların acılarını "Ateş düştüğü yeri yakar".  Evet diğer yerler birkaç gün sonra o ateşi söndürür. Sönüp gider belli bir zaman sonra. Peki düştüğü yer de ? İşte o yerde közü hep durur, her an yanar o köz ağırdan ağırdan yanar kimse söndüremez onu yüreklerden. Hep yanar her şehit haberlerinde tutuşur yürekler. Hangimiz anlayabiliriz bu ateşi ? Dedik ya " ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR".
Hepimiz bu vatan için canımızı feda ederiz kadın erkek demeden, tıpkı İstiklal Savaşında olduğu gibi kimse düşünmez canını tek düşünce ‘’VATAN’’. Sonuçta vatanımızın baki kalması ve toprağımızın bütünlüğü önemli olan. Biz ülke toprakları ve bağımsızlığı için 15 yaşındaki gençleri şehit verdik al bayrağımızı anlamlandırdık. Şimdilerde bayrağımız indirildi yakıldı yakıştı mı bize ? sızlatmadık mı şehitlerimizin kemiklerini ? 
Toprakları kazanılan ve sınırları belli olan ülkemde nedir bu yaşanan olaylar ? Nasıl bir oyunlar dönüyor ve bu olaylarda gençlerimiz neden yok oluyor ? Durdurmak elimizdeyken biz daha neler yapıyoruz. Daha ne kadar ateş düşecek bu vatanıma ?
Son 20 günde kaybettiğimiz şehitlerimizin sayısı içler acısıyken biz daha siyaset yapıyoruz. Neyin siyaseti gün siyaset günü değildir. ULU ÖNDERİMİZ ve silah arkadaşları bu ülke topraklarını kazanırken siyasetle kazanmamıştır.
Ben siyaset duymak istemiyorum TAVİZSİZ bu haberlerin bitmesini istiyorum. Gün siyaset günü değil gün bağımsızlığımızı ilan etme günü olmalıdır .Herkes siyasi kimliğini bir kenara bırakıp ülke refahı için birşeyler yapmalıdır. Ülkem kan ağlamasın artık. Biz koskoca Türkiye Cumhuriyetiyiz. İçinde her türlü etnik grubun ırkın olduğu barış içinde yaşayabileceği Cumhuriyet. Bayrağıma ve dilime saygı içinde yaşanabilecek bir Cumhuriyet. Şunu kabul etmek gerekir TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN RESMİ DİLİ TÜRKÇE. BAYRAĞI AY YILDIZLI BAYRAK. MARŞIMIZ İSTİKLAL MARŞI. ULU ÖNDERİMİZİN KURDUĞU BİR CUMHURİYET DE GENÇLİĞE HİTABEMİZ VARDIR. Kimse ihanet etmesin bu Cumhuriyete, barış içinde kardeş gibi yaşanılan bir ülke olsun benim ülkem...
Barışın, kardeşliğin, bütünlüğün olduğu ve şehit haberlerinin olmadığı nice yarınlar diliyorum.
Şehitlerimizin ruhu şad olsun ve ailelerine sabırlar diliyorum….                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 20960